• Czy moje rzeźby działają na zasadzie perpetum mobile?
  Nie. Rzeźby są napędzane przy pomocy sprężyn.
 • Czy sprzedaję plany moich rzeźb?
  Niestety, nie.
 • Z jakich materiałów wykonane są rzeźby?
  Głównym materiałem kompozycji jest sklejka. Dodatkowo śruby, łożyska i sprężyny stalowe.
 • Dlaczego wybrałem właśnie taką kolorystykę swoich prac?
  Od początku mojej przygody z rzeźbą kinetyczną zastanawiałem się jaka kolorystyka moich prac będzie najciekawsza. W pewnym momencie stwierdziłem, że używanie wielu kolorów jest dużym utrudnieniem w procesie powstawania kolejnych rzeźb. Wtedy też uznałem, że obecnie stosowana kolorystyka będzie najbardziej neutralna.
 • Czy rzeźba podczas pracy wydaje dźwięki?
  Podczas pracy rzeźby słychać cykliczne klikanie. W trakcie nakręcania klikanie jest szybkie i nieco głośniejsze.
 • Czy oprócz rzeźb, które są aktualnie w sprzedaży będą inne?
  Mam rozpoczętych kilka rzeźb kinetycznych które są na różnych etapach budowy. Jeżeli jesteś zainteresowany moimi kolejnymi pracami to zaglądaj co jakiś czas na tą stronę internetowa.
 • Ile trwa budowa nowego wzoru rzeźby?
  Na ogół to okres od kilku tygodni do kilku miesięcy. W tym czasie wielokrotnie modyfikuję dany projekt w celu uzyskania zadowalającego mnie efektu wizualnego i technicznego.
 • Jak powstaje każda z rzeźb?
  Tworzenie moich rzeźb kinetycznych to złożony proces. Po wycięciu ze sklejki wszystkich części składowych każda z nich jest poddana wielokrotnej obróbce ręcznej. Większość z części składa się z kilku elementów, które muszą zostać w odpowiedni sposób precyzyjnie sklejone, opiłowane i oszlifowane. Barwienie i lakierowanie to również wieloetapowy proces. Gdy rzeźba jest już gotowa pozostaje do wykonania wyważenie części ruchomych. Polega ono na wielogodzinnym sprawdzaniu jak rzeźba zachowuje się w ruchu i korygowaniu obciążeń wybranych elementów. To wszystko sprawia, że możliwości wytwarzania kolejnych egzemplarzy są ograniczone.
 • Skąd czerpię pomysły na kompozycje?
  Z tym jest tak jak z pisaniem książki. Natchnienie przychodzi niespodziewanie. Rysuję jakiś wzór w komputerze i sprawdzam jak by to wyglądało w ruchu. Czasami przystępuję do wykonania rzeźby od razu, a czasami odkładam na później i wracam do niej po jakimś czasie z pomysłem na inną aranżację.
 • W jakiej formie dostarczane są moje rzeźby kinetyczne?
  Rzeźby dostarczane są w skrzyni zapakowane w taki sposób, aby uniemożliwić ich uszkodzenie lub rozkalibrowanie. Po wydobyciu rzeźby z opakowania pozostaje montaż na ścianie według wskazówek instrukcji montażu, która zostaje dostarczona razem z rzeźbą. Rzeźby nie wymagają składania z części, gdyż dostarczane są w całości, wyważone i gotowe do pracy.
 • Czy montaż rzeźby na ścianie jest trudny?
  Ponieważ rzeźby dostarczane są w całości zalecam aby montaż wykonywano w dwie osoby. Ułatwi to manewrowanie rzeźbą podczas montażu. Montaż musi odbywać się ściśle według załączonej instrukcji i szablonu montażowego gdyż każda z rzeźb działa prawidłowo tylko wtedy gdy zostanie zainstalowana na ścianie pod odpowiednim kątem. W tym miejscu warto nadmienić, że pomieszczenia o dużej wilgotności, pomieszczenia z dużymi wahaniami temperatur lub podmuchy wiatru, ściany narażone na mocne działanie promieni słonecznych nie są wskazane.
 • Gdzie i jak można kupić rzeźby?
  W chwili obecnej moje rzeźby kinetyczne można kupić jedynie za pośrednictwem tej witryny internetowej. Aby zamówić rzeźbę wróć na stronę główną i otwórz zakładkę z wybraną rzeźbą.